20/10/14 - 16:18h

Ana poražena od Serene na startu Singapura

Srpska teniserka Ana Ivanović porazom je započela takmičenje na završnom MAstersu sezone u Singapuru. Bolja od naše teniserke u prvom duelu bila je najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams, rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4 nakon jednog sata i 20 minuta igre. Ana će se u sledećem meču grupne faze sastati sa Simonom Halep, dok je protivnica Serene Vilijams Eženi Bušar.

A. Ivanović44
S. Vilijams66
Ana Ivanovic

Duel je počeo dobrim servisima, ali je već u četrvtom gemu Serena Vilijams napravila brejk, potom ga i paterijalizovala, te stigla do prednost od 4:1. Srpkinja je uspela da nadiknadi izgubljeno i u sedmom gemu, brejkom, smanji na 3:4, a potom i izjednači rezultat. Međutim, Amerikanka se olično snašla pri kraju seta, oduzela servis Ani u desetom gemu i osvojila uvodni deo rezultatom 6:4.

Drugi set počeo je brejkom teniserke iz Srbije, ali je potom Serena Vilijams uzvratila i odmah došla do izjednačenja – 1:1. U nastavku seta Amerikanka se bolje snašla, napravila još jedan brejk u desetom gemu, za novih i ponovo konačnih 6:4.

Danas se u okviru iste grupe sastati Eženi Bušar i Simona Halep, dok u sredu igraju Serena i Eženi, te Ana i Simona.

Teme:   Ana Ivanović, Serena Vilijams, Teniserke, Turniri, Vesti