17/06/16 - 18:43h

Ana ponovo poražena od Garsije

Srpska teniserka Ana Ivanović okončala je učešće na WTA turniru u Majorki porazom u četvrtfinalu od Francuskinje Karolin Garsije sa 7:6(9), 5:7, 6:3.

A. Ivanović673
K. Garsija756

Ana Ivanovic

Ana Ivanović je čak čeztvrti put za redom poražena od Karolin Garsije, trenutno 39. teniserke sveta, nakon što je slavila u njihovom premijernom okršaju, na Rolan Garosu 2014. godine.

U vrlo neizvesnom meču, Francuskinja je imala više sreće i jače nerve u završnicama oba seta, i tako obezbedila plasman u polufinale, gde je čeka Kirsten Flipkens, koja je sa 2:0 savladala Cepede, po setovima 7:5, 6:3.

Karolin Garsija je bolje započela meč, iakoristila prvu brejk loptu na meču i povela sa 3:2, ali je srpska teniserka uspela da uzvrati u poslednjem trenutku, u gemu koji je njenoj protivnici mogao doneti i set.

Ana je pri rezultatu 4:5 iskorsitila tek četvrtu brejk loptu u 10. gemu i uspela da produži set, koji je nešto kasnije otišao u taj-brejk.

Ivanovićeva je odlučujući gem prvog seta poklonila protivnici. Vodila je Srpkinja sa 4:0, 5:1, potom i 6:3, ali to nije bilo dovoljno da se povede sa 1:0 u ovom izuzetno neizvesnom duelu. Garsija je pronašla načina da se spasi iz naizgled bezizlazne situacije. Ana je imala još dve set lopte – na 7:6 i 8:7, ali je Garsija bila ta koja je dobila set, tako što je iskoristila drugu priliku, i to na servis protivnice.

I u drugom setu, Francuska teniserka je prva upisala brejk, povela sa 3:1, ali je Ana iskoristila prvu priliku da uzvrati istom merom i napravi ribrejk. Teniserke su potom bile sigurne na svojim servisima do finiša seta, kada Srpkinja uspeva da još jednom oduzme servis protivnici, povede 6:5 i dođe u situaciju da servira za izjednačenje u setovima.

To joj je i pošlo za rukom, sigurno je odservirala i odvela meč u treći set.

Ipak, Ana nije uspela da nastavi sa dobrom igrom u odučujućem delu meča. Garsija je uz pomoć brejka u ranoj fazi povela sa 3:0, naša teniserka je u petom gemu uzvratila ribrejkom, ali do izjednačenja nije uspela da dođe jer joj je Francuskinja ponovo oduzela servis za 4:2. Do kraja meča Garsija je čuvala brejk prednosti i u ovom delu slavila sa 6:3.

Teme:   Ana Ivanović, Vesti