15/06/15 - 15:19h

Ana Konjuh posle preokreta do WTA prvenca u Notingemu!

Hrvatska teniserka Ana Konjuh osvojila je svoju prvu WTA titulu u karijeri pobedom u finalu WTA turnira u Notingemu protiv Rumunke Monike Nikulesku. Konjuh je u meču za pehar slavila posle preokreta sa 2:1, po setovima 1:6, 6:4, 6:2 posle jednog sata i 50. minuta igre.

A. Konjuh166
M. Nikulesku642

Ana

Ana

17-godišnja Dubrovčanka je zbog loših vremenskih uslova i čestih odlaganja bila prinuđena da u nedelju igra dva meča. Najpre je u četvrtfinalu savladala Amerikanku Sakiju Vikeri sa 6:2, 6:2, da bi u polufinalu u dva seta nadigrala i njenu zemljakinju Alison Riske – 6:4, 6:3.

Mlada Hrvatica je vrlo loše odigrala prvi set, odmah je pretrpela brejk, a zatim je dopustila i protivnici da napravi mini seriju od nekoliko gemova, kojom je Nikulesku taj deo igre rešila u svoju korist sa 6:1.

No, u nastavku Ana Konjuh je uspela da se konsoliduje i da podigne nivo igre, pa je vrlo brzo u drugom periodu povela sa 4:1. Uspevala je da sačuva stečenu prednost sve do devetog gema, kada je Rumunka nadoknadila rezultatski zaostatak. Međutim, već u narednom, Ana je ponovo oduzela servis rivalki i time praktično stigla do izjednačenja.

Odlučujući set je u potpunosti kontrolisala Konjuh, koja je zagospodarila terenom i diktirala tempo sa osnovne linije. Ponovo je već u ranoj fazi uzela gem na servis Nikulesku, a onda i u samom finišu sa novim brejkom stavila tačku na ovaj duel rezultatom 6:2.

Teme:   Ana Konjuh, Finale, Hrvatska, Rang Lista, Region, Rezultati, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista