16/06/18 - 14:39h

ALMATI: Krstin poražen u finalu

Srpski teniser Peđa Krstin nije uspeo da osvoji titulu na čelendž turniru u Kazahstanu.

P. Krstin52
J. Rodionov76

Pedja Krstin

Njena je u finalu porazio Jurij Rodionov iz Austrije, nakon 66 minuta provedenih na terenu.

Prvi deo igre bio je neizvestan sve do desetog gema, kada je Jurij uzeo naredna i sa 7:5 i jednim brejkom prednosti, dobio prvi set.

Krstin, 249. teniser sveta, manje otpora je pružio u drugom setu. Rodionov je u startu napravio tri brejka i poveo sa 3:0. Peđa je vratio jedan brejk, ali je odmah nakon toga Jurij napravio još jedan. Šest gem osvojio je srspki teniser, ponovo na servis Rodionova, i time smanjio prednost protivnika na 4:2, ali je Austrijanac dobio poslednja dva gema i rezultatom od 6:2 osvojio drugi set i time slavio u ovom duelu.

Prošlogodišnji šampion čelendžera u Almati bio je srpski teniser Filip Krajinović.

Teme:   Peđa Krstin, Teniseri, Turniri, Vesti