06/08/15 - 16:55h

Almagro prejak za Lajovića! (ATP Kicbil)

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Kicbilu, pošto je poražen od Španca Nikolasa Almagra.

D. Lajović34
N. Almagro66

Duci

Duci

Almagro je slavio sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4 posle 73. minuta igre. Španski teniser će u polufinalu izaći na megdan Francuzu Pol Anri Matjeu, koji je savladao Argentinca Federika Delbonisa sa 6:3, 0:6, 6:3.

Osnovni razlog poraza Lajovića leži u činjenici da nije uspevao da iskoristi prilike koje bi mu se ukazale. Sa druge strane, četiri godine stariji Španac je svoje prilike znao da realizuje i na kraju slavi trijumf i plasman među najbolja četiri tenisera na turniru.

Što se samog meča tiče, Nikolas Almagro je u osmom gemu uspeo da stigne do brejka i vođstva od 5:3. U narednom, u kome je španski igrač servirao za set, Lajović nije realizovao dve brejk šanse, da bi iskusni Španac to kaznio i prvi deo igre rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

Almagro je drugi period otvorio na najbolji mogući način i oduzeo servis protivniku u uvodnom gemu, iskoristivši treću brejk loptu. Do kraja susreta Duci je imao u nekoliko navrata priliku da anulira rezultatski zaostatak, ali nije uspeo da iskoristi nijednu šansu, pa je Nikolas Almagro sačuvao stečenu prednost na startu i sa 6:4 stavio tačku na ovaj duel.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kicbilu, Dušan Lajović, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale