04/01/15 - 11:59h

Aleksandra Krunić u glavnom žrebu turnira u Šenženu!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić prošla je poslednje kolo kvalifikacija i plasirala se u glavni turnir WTA turnira u Šenženu. Srpkinja je rano jutros savladala Koneskinju Jang rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (8:6), 6:3, nakon jednog sata i 53 minuta tenisa.

A. Krunić76
Z. Jang63
Aleksandra Krunic

Meč je počeo brejkom Srpkinje, ali je već u šestom gemu Kineksinja uspela da uzvrati istom merom i poravna rezultat na 3:3. U daljem toku seta brejkova nije bilo, pa je pobednika odlučio “trinaesti gem”. U taj-brejku Jang je povela sa velikih 4:0, ali je Aleksandra Krunić uspela da se vrati u igru za osvajanje seta, došla je do izjednačenja 5:5, a potom imala i dve set lopte, od kojih je drugu iskorstiola za 8:6 i konačnih 7:6 u prvom periodu.

Drugi set počeo je brejkom Aleksandre Krunić za 2:0, ali je Kineskinja odmah smanjila na 1:2 oduzetim servisom, da bi reviju brejkova okončala novim Srpkinja za velikih 3:1, a potom i materijalizovala stečeno za 4:1. U daljem toku seta brejkova nije bilo, a Krunićeva je mirno privela set kraju osvojivši ga rezultatom 6:3, za konačnih 2:0.

Aleksandra Krunić neće biti jednina predstavnica Srbije u glavnom žrebu, jer se tamo već nalazi Bojana Jovanovski, koja će se u prvom kolu turnira sastati sa Španjolkom Marijom-Teresom Toro Flor.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti