05/01/15 - 09:08h

Aleksandra Krunić u drugom kolu Šenžena!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Šenženu. Srpkinja je u glavni žreb ušla kroz kvalifikacije, a u prvom kolu savladala je Kineskinju Žu Lin rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:4), nakon jednog sata i 38 minuta igre. Aleksandra će se u drugom kolu sastati sa Slovakinjom Anom Šmijedlovom.

A. Krunić67
L. Žu46
Aleksandra Krunic

Meč je počeo brejkom Srpkinje, a onda je stečenu prednost naša teniserka čuvala sve do šestog gema kada je Žu Lin vratila brejk i izjednačila na 3:3. Međutim, već u sedmom gemu Aleksandra Krunić je ponovo oduzela servis Kineskinji, povela sa 4:3, zatim materilajizovala stečenu prednost i na kraju osovjila prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu brejkova nije bilo, pa su Srpkinja i Kineskinja pobedenicu morale tražiti u “trinaestom gemu”. U taj-brejku viđen je samo jedan mini brejk i to u prvom poenu, koji je osvojila Aleksandra Krunić, a zatim povela sa velikih 3:0. U nastavku promena nije bilo, a naša teniserka je došla do 7:4, za konačnih 7:6 u drugom delu igre.

Aleksandra Krunić će se u drugoj rundi takmičenja sastati sa teniserkom iz SLovačke Anom Šmijedlovom.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti