07/01/15 - 09:48h

Aleksandra Krunić u četvrtfinalu Šenžena!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić uspela je da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u kineskom Šenženu! Srpkinja je u duelu druge runde savladala Slovakinju Anu Šmijedlovu rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (7:1), 6:1, nakon dva sata i 19 minuta tenisa. ALeksandra će se u četvrtfinalnom meču sastati sa prvom nositeljkom Simonom Halep iz Rumunije.

A. Krunić376
A. Šmijedlova661
Aleksandra Krunic

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, ali je onda Ana Šmijedlova uspela da u četvrtom gemu napravi brejk, povede sa 3:1, a onda još jednom oduzme servis Aleksandri za velikih 5:1. U daljem toku seta Srpkinja je uspela da vrati jedan brejk, smanji rezultat na 2:5, ali je to bilo sve od nje, pa je Slovakinja osvojila uvodni set rezultatom 6:3.

Drugi set obilovao je brejkovima. Odigrano je svih dvanaest gemova, a od njih je čak u deset bilo brejkova. Teniserke su razmenile po pet oduzetih servisa, Šmijedlova je uspela da stvori osetniju prednost od 4:1, ali je Aleksadnra Krunić sustigla tu prednost, izjednačila na 5:5, a onda je pobednika odlučio “trinaesti gem”. U taj-brejku kao da je samo Srpkinja bila na terenu. Ona je dozvolila protivnici samo jedan poen i rutinski osvojila “trinaesti gem” rezultatom 7:1, za konačnih 7:6 u drugom setu.

U trećem setu Aleksandra Krunić je nastavila da dominira. Teniserka iz Srbije je napravila brejk na samom startu seta, a zatim još jedan u trećem gemu za velikih i nedostižnih 4:0. U nastavku seta Šmijedlova je osvojila jedan gem, a Srpkinja je novim oduzetim servisom postavila konačnih 6:1.

Aleksandra Krunić će se u borbi za polufinale sastati sa Rumunkuom, prvom nositeljkom u Kini, Simonom Halep.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti