29/12/12 - 17:12h

Abu Dabi: Novak ostao na tronu, još jedna titula za najboljeg na svetu!

Novak Đoković otvorio je sezonu 2013. na najbolji mogući način. Srpski as je osvojio egzibicioni turnir u Abu Dabiju, savladavši u finalu Španca Nikolasa Almagra sa 2:1 u setovima.

N. Đoković666
N. Almagro734

Finalni meč između Novaka Đokovića i Nikolasa Almagra trajao je više od dva i po sata. Prvi set koji se igrao 55 minuta, dobio je Španac u taj brejku, rezultatom 7:4. Osvojenom prvom deonicom meča pokazao je da prvi teniser sveta neće lako izaći na kraj sa njim. Skoro sat vremena igrali su i drugi set, a na zadovoljstvo njegovih navijača širom sveta Novak je uspeo da se vrati u meč i izjednači na 1:1. Ovaj set završen je rezultatom 6:3. U narednom setu Almagro je osvojio samo jedan gem više nego u drugom, što je srpskog tenisera dovelo do titule na egzibicionom turniru u Abu Dabiju, drugu godinu za redom.

Teme:   Egzibicioni turnir Abu Dabi, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti